Blerta Krasniqi
Blerta Krasniqi jest certyfikowanym patologiem mowy i języka z Republiki Kosowa. Ukończyła Heimerer College w Prisztinie (RKS) z tytułem BSc w terapii mowy oraz MA w terapii mowy na Uniwersytecie Medycznym w Tiranie (Albania). Następnie podjęła studia doktoranckie w zakresie językoznawstwa na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Wcześniej była zaangażowana jako osoba odpowiedzialna za kwestie dydaktyczne i zatrudniona jako asystent dydaktyczny w Heimerer College, pracowała także jako badacz terenowy w organizacji pozarządowej w Prishtinie (Kosowo).
Jej obszarem badań jest dysleksja… Dokładniej zakres jej badań to „Predyspozycje dysleksji i aspekt neurolingwistyczny u dzieci w wieku przedszkolnym w Republice Kosowa i w Polsce” pod kierunkiem dr hab. Marzeny Błasiak-Tytuły (UP) oraz Prof.Ass.Dr.Sc. Muljaim Kacka (Heimerer College).
Publikuje m.in. w Journal „Specialusis Ugdymas/ Special Education” („Wiedza nauczyciela o niektórych elementach dyspraksji”) oraz uczestniczyła w różnych międzynarodowych i krajowych konferencjach, warsztatach, czy szkołach sezonowych w ramach rozwoju zawodowego.
„To co zostanie wykryte w pierwszych etapach, przyniesie lepsze rezultaty po terapii”