Mini-kursy z działań artystyczno-performatywnych NAWA STER

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na mini kurs: warsztaty z działań artystyczno-performatywnych, które poprowadzone zostaną przez artystki Hayoon Jay Lee i Małgorzatę Oakes w dniach 23 i 24 listopada w budynku UKEN przy ulicy Podbrzezie 3.

W warsztatach udział wziąć mogą osoby studiujące w Szkołach Doktorskich UKEN lub ASP w Krakowie, ale także osoby, które w przyszłości chciałyby kandydować na studia doktoranckie. Udział w warsztatach wiąże się nie tylko z cennymi doświadczeniami zawodowo-artystycznymi, ale także z otrzymaniem certyfikatu NAWA STER. Warsztaty są organizowane w ramach projektu NAWA STER – Umiędzynarodowienie szkół doktorskich.

Warsztaty odbędą się w języku angielskim. Każdego dnia w warsztatach wziąć może udział do 15 osób. Osoby zainteresowane prosimy o wysłanie wiadomości na adres: michal.tokarz@doktorant.up.krakow.pl sygnalizującą chęć udziału najpóźniej do dnia 17.11.2023 (piątek).

Warsztat prowadzony przez Małgorzatę Oakes 

23.11.2023 (czwartek)

10-17 (z przerwą obiadową)

UKEN, Kraków, ul. Podbrzezie 3

Spotkanie rozpocznie prezentacja artystki poświęcona m.in. doświadczeniom migracji, zagadnieniom poszukiwania przestrzeni przynależności, pracy w roli edukatorki, pracy z osobami studenckimi oraz procesom budowania CV i networkingu.

W części warsztatowej (po przerwie obiadowej) osoby uczestniczące będą miałby możliwość pracy grupowej przy wykonywaniu instalacji z papierowych elementów, a także zbiorowej refleksji nad specyfiką interakcji i metod komunikacji zaistniałych w wspólnie doświadczonym procesie twórczym.

Warsztat prowadzony przez Hayoon Jay Lee

24.11.2023 (piątek)

10-17 (z przerwą obiadową)

UKEN, Kraków, ul. Podbrzezie 3

Warsztat otworzy prezentacja poświęcona doświadczeniom artystyki związanych z współpracą z muzeami, galeriami komercyjnymi, współtworzeniem wydarzeń artystycznych w różnych punktach Nowego Jorku i udziale w Art Fairs.

W drugiej części spotkania podjęty ma zostać wspólny namysł nad różnicami między strategiami charakterystycznymi dla działań teatralnych oraz metod spotkanych w przestrzeniach instytucjonalnego pola sztuki. Jego podstawą będzie wspólna praca w materii działań performatywnych, instalacji z papieru oraz materiałów tekstylnych.

 

Scroll to Top
Skip to content