Agnieszka Mikulska

Agnieszka Mikulska jest doktorantką w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w dyscyplinie historii. Absolwentka studiów niemcoznawczych i środkowoeuropejskich na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie i Uniwersytetu Karola w Pradze.

W 2021 roku obroniła pracę magisterską zatytułowaną Szkolnictwo w Bochni w drugiej połowie XIX wieku. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół tematyki niemieckiej sceny politycznej, historii Niemiec XX wieku i ewolucji kierunków politycznych w krajach niemieckojęzycznych.

Jej rozprawa doktorska będzie dotyczyć aktywności parlamentarnej partii Zielonych w latach 1994-2005 na niemieckiej scenie politycznej. Prowadzone badania będą miały na celu przeanalizować kluczowy okres dla rozwoju jednej z najważniejszych partii w Niemczech w XXI wieku w szczególnie istotnym okresie dla jej rozwoju ( XIII kadencja była pierwszą w której Zieloni funkcjonowali jako zjednoczona partia, a XIV i XV kadencji byli partią współodpowiedzialną za politykę RFN).