Dominika Spyra

Doktorantka Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie w dziedzinie językoznawstwo. Na tej samej uczelni ukończyła także dwustopniowe studia, które w 2022 roku pozwoliły jej uzyskać tytuł magistra logopedii. Obecnie pracuje zawodowo jako logopeda, bierze udział w wielu szkoleniach i kursach, które pozwalają jej poprawiać swój warsztat pracy oraz otwierać się na pracę z kolejnymi grupami pacjentów.

Zainteresowania badawcze doktorantki skupiają się wokół problematyki trudności w komunikowaniu się oraz zaburzeń poznawczych pacjentów w przebiegu wybranych chorób neurologicznych – przede wszystkim w przebiegu migreny oraz padaczki, dlatego temu właśnie poświęcona zostanie jej rozprawa doktorska.