Karolina Kilar

Jestem doktorantką w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Studia licencjackie, jak i studia magisterskie, ukończyłam na kierunku pedagogika specjalna na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Dodatkowo jestem również nauczycielem przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Od kilku lat pracuję jako nauczyciel w jednej z krakowskich szkół specjalnych. Moje zainteresowania badawcze dotyczą funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intelektualną, wpływu środowiska rodzinnego oraz środowiska szkolnego na ich dalsze wybory, a także wspomagania rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin. Przedmiotem mojej rozprawy doktorskiej jest poznanie poczucia sensu życia oraz własnej wartości uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych.