Katarzyna Panek

Jestem studentką Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w dyscyplinie językoznawstwo. Ukończyłam pięcioletnie studia dzienne na kierunku Filologia polska na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jestem także absolwentką studiów licencjackich w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego i drugiego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Uczę języka polskiego w publicznych placówkach oświatowych oraz w projektach dedykowanych dzieciom polonijnych koordynowanych przez Fundację Edukacji Polonijnej.

Moje zainteresowania naukowe to glottodydaktyka polonijna i ekolingwistyka.

W swoim projekcie badawczym analizuję strategie komunikacyjne w polskich rodzinach wielojęzycznych. Badam motywy, którymi kierują się rodzice, podejmując decyzję dotyczącą utrzymania języka ojczystego na emigracji.