Michał Stawiarz

Jest absolwentem Instytutu Nauk Technicznych Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie gdzie z wyróżnieniem uzyskał tytuł zawodowy magistra inżyniera na specjalności Informatyka stosowana w technice. Tematem pracy były metody komputerowe w analizie mikrostruktur kompozytowych tłoków silnikowcyh. W tym czasie aktywnie działał na rzecz Studenckiego Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej, w tym także poprzez udział w międzynarodowych konferencjach naukowych.
Obecnie jest doktorantem Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w dyscyplinie Nauki fizyczne, gdzie prowadzi badania pod kierunkiem prof. dra hab. Władimira Mitiuszewa oraz dra inż. Pawła Kurtyki.
Zainteresowania badawcze obejmują obszar fizyki obliczeniowej i dotyczą zastosowań metod analitycznych w modelowaniu właściwości fizycznych kompozytów.
Prace te znajdują zastosowanie przede wszystkim w opisie zjawisk fizycznych i ocenie procesów techologicznych przy wytwarzaniu kompozytów metalowych dla nowoczesnych gałęzi przemysłu.

Poza Szkołą Doktorską, doktorant jest członkiem Międzynarodowej Grupy Badawczej Materialica+ Research Group oraz Polskiego Towarzystwa Materiałów Kompozytowych