Tomasz Korban

Jestem doktorantem na kierunku historia na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w  Krakowie. Moje zainteresowania badawcze obejmują PRL, ze szczególnym uwzględnieniem dyplomacji i polskiej emigracji, a także historię zimnej wojny. Aktualnie przygotowuję dysertację doktorską poświęconą restytucji złota monetarnego przez Polskę po II wojnie światowej.

Ukończyłem historię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na specjalizacji nauczycielskiej. W trakcie studiów angażowałem się również w działalność Koła Naukowego Historyków Studentów UJ, pełniąc m.in. funkcję w-ce prezesa. Za swoją działalność naukową otrzymałem Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za znaczące osiągnięcia (2019), a moja praca magisterska (Stosunki polsko-brytyjskie w latach 1971-1980 w świetle polskich źródeł dyplomatycznych) została wyróżniona w konkursie zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej (2021). Zostałem również nagrodzony Stypendium Fundacji z Brzezia Lanckorońskich (2021) na miesięczny pobyt badawczy w Londynie. Prowadziłem również badania jako visiting research student in International History na London School of Economics and Political Science w 2022 r.

ORCID: 0000-0001-8782-1677

Promotorzy:

prof. dr hab. Jan Rydel (Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej)

dr hab. Cecylia Leszczyńska (Uniwersytet Warszawski)